Novinky
Jak vybrat nejlepší stimulant mozku, energie a nakopávače mužského hormonu?

Nejlepší mozkové, energetické a testosteronové nakopávače, boostery, tablety, motivace k učení a větší soustředění   Na trhu produktů a stimulantů na zlepšení paměti, zvýšení energie, větší soustředěnost, anebo stimulantů pro muže je...

více
Blog / Články

Léky na spaní bez předpisu, stres, nespavost

Proč nemůžeme usnout nebo se v noci často budíme a trpíme nespavostí 

Proč se v noci budíme ze spaní, špatně usínáme a trpíme nespavostí?Důvodů, proč můžeme mít problémy se spánkem, je mnoho. Od těch základních, kdy nemůžete spát například jen jeden večer, patří fyzické přetažení, kdy přes den vyvíjíte vysokou fyzickou aktivitu, až jste tak utahaní, že nejde usnout. Nebo jste jedli na večer těžké typy jídel, které tělo tráví delší dobu. Nebo se také stává, že jste byli přes den více psychicky vytížení a večer před spaním ležíte v posteli a přemýšlíte nad vším možným. To však vede jen ke krátkodobé nespavosti, která po upravení těchto věcí zmizí. Může se však stát, že nespavost u vás trvá delší dobu než jen 2-3 dny.

 

Před tím, než navštívíte lékaře, si zkuste ujasnit, proč vlastně nespavostí můžete trpět. Do velké spojitosti s nespavostí se dává právě deprese. Pokud se ve dne cítíte ospalí a večer nemůžete usnout, zároveň jste již delší dobu neměli žádnou dobrou náladu, dobré pocity a nic vás přes den netěší a jen se těšíte, až budete doma, lehnete si do postele a budete se dívat do stropu, můžete mít právě příznaky deprese. Večer si totiž lehnete do postele a nemůžete usnout. Pokud u sebe toto pozorujete krátkodobě, nemusíte hned běžet k lékaři pro prášky na spaní nebo depresi. Můžete vyzkoušet doplňky stravy, které náladu zlepšují a podporují lepší spánek.

 

Závažnějším typem nespavosti je takzvaná insomnie. Ta se projevuje opravdovou nespavostí, kdy má jedinec problémy nebo těžkosti usnout (když nemůžete usnout jen pár dnů za sebou jednou za čas, tak insomnií pravděpodobně netrpíte) nebo se během noci budí, budí se nad ránem a z probuzení již nemohou usnout. Někdy se také stává, že tělo si u jedinců trpících insomnií zaměňuje noční a denní cykly, tedy že přes den tito jedinci chtějí spát a večer zase nemohou usnout.

 

Pro klidný a zdravý spánek není jen důležité být v dobré psychické pohodě, ale také změnit návyky před spaním. Neprovozovat žádné fyzicky náročné aktivity, nějakou dobu před spaním nejíst a také je důležité navodit psychickou pohodu.

Léky, tabletky a doplňky výživy na dobrý spánek 

Tablety, léky a přírodní doplňky výživy pro navození dobrého spánkuHlavní složkou léků, tabletek a doplňků výživy na dobrý spánek nebo navození spánku, by měl být tělu přirozený hormon melatonin. Ten tělo samo od sebe produkuje při úbytku světla, čímž se nám po západu slunce chce více spát. Tento hormon tělu neškodí, a proto tabletky nebo doplňky výživy, které jej obsahují, jsou jedny z účinnějších. Melatonin můžete zakoupit v kombinacích s rostlinnými výtažky, nebo přímo čistý melatonin v tabletkách. Ovšem kromě melatoninu v těchto tabletkách najdete i jiné přísady, aby hormon zůstal zachovaný, můžete zde tedy najít různé chemické sloučeniny pro vydržování množství hormonu, popřípadě v cucavých tabletách i umělé příchutě či sladidla.

 

Většina doplňků stravy, které můžete najít ve formě tabletek, tobolek, nebo i ve formě tinktur, obsahuje také rostlinu s názvem kozlík lékařský. Z ní se obvykle tedy využívá kořen, který navozuje lepší náladu, pomáhá při lehčích depresích, úzkostech, při bolestech hlavy a také má mnoho dalších využití a příznivých účinků. Kozlík lékařský právě napomáhá s depresemi a stresem, které jsou častými původci nespavosti. V čisté formě jej naleznete pouze v tinkturách, jinak v účinnějších doplňcích stravy obsahují tabletky nebo tobolky barviva, konzervanty a další sloučeniny, které tělo spíše zatěžují.

 

Kozlík lékařský se také často kombinuje s aminokyselinou L-theaninem, kterou do těla musíme dostávat, je tělu přirozená a vyskytuje se pouze v zeleném čaji. L-theanin navozuje pocity relaxace, pomáhá se stresem a nervovým vypětím nebo psychickou vyčerpaností. Tato aminokyselina se dá také zakoupit samostatně, nebo i v jiných bylinných kombinacích. Ovšem opět si vždy přečtěte složení, ať do sebe s těmito výtažky a aminokyselinami do sebe zbytečně nedostáváte chemikálie, na jejichž odbourání musí tělo využít více energie, která pak schází pro produkci hormonů pro kvalitní spánek.

Doporučujeme léky na spaní bez předpisu vhodné i pro malé děti 

Doporučujeme: přípravky a léky na spaní  bez lékařského předpisu, vhodné i pro malé dětiLéky, které můžete začít užívat, jsou s obsahem tělu přirozených hormonů, aminokyselin a výtažků z rostlin, které pomáhají navodit zdravý a klidný spánek.

 

My vám doporučujeme tabletky s přírodním složením BioSchlaf, který obsahuje výtažky z Eschscholzia californica, která pomáhá se zvládáním stresu, je účinná jako prevence úzkostí a zároveň úzkosti zmírňuje, a pomáhá při insomnii a nespavosti způsobené stresem, psychickým vypětím, nebo úzkostmi. Zároveň tato rostlina původem z Kalifornie také pomáhá léčit svalové tiky a záškuby vyvolané nervovými vzruchy. Sice Eschscholzia californica obsahuje alkaloidy, o kterých se můžete dočíst, že jsou obsaženy také v opiovém máku, ale tyto alkaloidy jsou u ní o mnohem slabší, a tím pádem na rostlinu a celkově na přípravek nevzniká závislost. Zároveň obsahuje 100% přírodní látky, takže se nemusíte bát, že vaše tělo bude ukládat jakékoliv toxické chemikálie.

 

Další přírodní produkt, který byste mohli vyzkoušet, a je doporučený spíše mužům, je 5-HTP. I když jeho název může napovídat, že se jedná o přípravek plný chemikálií, není tomu tak. Tento volně prodejný lék obsahuje 5-hydroxytryptofan, látku, která je meziproduktem k vyrobení aminokyseliny L-tryptofan, která je obsažená v různých druzích jídel. 5-HTP ji však obsahuje ve větším množství, takže denně nemusíte jíst velká množství různých potravin s obsahem této aminokyseliny. L-tryptofan je v těle potřebný pro výrobu melatoninu, spánkového hormonu, a serotoninu, hormonu pro dobrou náladu. Takže tato aminokyselina pomáhá jak se spánkem, tak i navozením dobré nálady, popřípadě s prevencí nebo zmírňováním depresí, nebo při nervovém vypětí.

 

Poslední produkt, který vám doporučujeme, nese název Calm Me. Ten obsahuje především hořčík, který zlepšuje náladu a pomáhá v těle s přirozenými procesy. Zároveň v něm můžete najít vitamíny B a C a jód.

 

Bio Schlaf – doporučujeme, pomáhá se zvládáním stresu a pomáhá při nespavosti, není návykový

 

5-HTP – obsahuje meziprodukt k vyrobení aminokyseliny L-tryptofanu, která je potřebná pro výrobu spánkového hormonu melatoninu a hormonu pro dobrou náladu serotoninu

 

Calm Me – produkt za dobrou cenu, obsahuje hořčík, vitamíny B, C a jód napomáhající s přirozenými procesy v těle

 

Doplňky výživy pro navození dobrého spánku, léky na nespavost 

Copyright 2018 - 2020 © Stimulant.cz