Kategorie      
Novinky
Jak vybrat nejlepší stimulant mozku, energie a nakopávače mužského hormonu?

Nejlepší mozkové, energetické a testosteronové nakopávače, boostery, tablety, motivace k učení a větší soustředění   Na trhu produktů a stimulantů na zlepšení paměti, zvýšení energie, větší soustředěnost, anebo stimulantů pro muže je...

více
Blog / Články

Kvasinková infekce, močení

Deprese, její symptomy, příčiny a léčba antidepresivy

Příznaky, příčiny a léčba deprese, antidepresivaI vy máte pocit, že slovo deprese je už samo o sobě jaksi depresivní? Jakou představu toto slovo navozuje vám? Neutrální či podobně skličující? Ať jde o jakýkoliv pocit a dojem z medicínského termínu deprese, je třeba v první řadě přihlížet na realitu. Život s chorobnou depresí je břemeno a je třeba co nejdříve změnit.

 

Je rozdíl mezi depresí a stavem smutku? Ano, je to podstatný rozdíl. Špatná nálada a smutek nemusí nutně znamenat, že jde o depresi. Vedle smutku a špatné nálady je deprese totiž závažné onemocnění! Díky výzkumům medicína ví, že mozek člověka trpící depresí odlišně funguje. Konkrétně to znamená, že v mozku se objevují poruchy v oblasti pro chování, myšlení, spánek a chuti k jídlu. Vzniká nerovnováha důležitých chemických látek v mozku, neurotransmiterů. Depresi zjistíte i na základě toho, že nepříjemný psychický stav trvá více než dva týdny a člověk není možný fungovat v tom běžném životě.

 

Deprese není nálada, je to dlouhodobý stav. Projevovat se může nespavostí či opačně chorobnou spavostí, nechutenstvím, depresivní náladou, a to zejména ráno, poruchami soustředění, myšlenkami na smrt a sebevraždu, pocity jako je neklid, nervozita, zpomalení, pocity viny, neschopnosti a zbytečnosti. Jste nadmíru unavení.

 

Člověk trpící depresí není schopen vůlí zvládnout různé pocity, které deprese přináší. Může jít o agresivitu, hněv, podrážděnost, pocity viny, že nedokáže fungovat zdravě jako v minulosti. Jedním z častých symptomů je i pokles sexuální touhy.

 

I když se možná pokoušíte zmíněné stavy zvládnout silou vůle, nebude možné zvládnout danou diagnózu, nakolik je to onemocnění a potřebuje svou léčbu. Tato deprese "neprojde sama od sebe". Pokud by byla diagnóza déle neléčená, zvládnutí a průběh léčby může její dosavadní zanedbávání komplikovat. Platí, že každý pacient je unikátní a léčbu potřebuje na míru. Deprese může narušovat i fungování jiných systémů, nejen centrálního nervového systému.

 

Onemocnění se neobejde bez léčby s antidepresivy, farmakologickými látkami. Ty zlepšují mnohé depresivní symptomy. Antidepresivní léky mozku nedodávají přímo chybějící látky, ale působí tak, že zvyšují a urychlují tvorbu látek tam, kde jsou potřeba. Umožňují jedinci navrátit se do předchozího života. Prostě depresi léčit je třeba, zde hanba není na místě, ale odborná pomoc ano. Nemocný pacient potřebuje své onemocnění zvládnout, aby nedošlo k ještě horším následkům.

 

Nepříjemná deprese patří mezi nejčastější duševní poruchy a může postihnout každého z nás v kterémkoliv věku a období života. Dvakrát častěji postihuje něžnější pohlaví. Může se opakovat, proto se pak nazývá jako návratná deprese. Celosvětově na ni trpí až miliony lidí.

 

Nejstarší zprávy o depresi máme dochované z antického období. Antický lékař Hippokrates, otec medicíny, dal depresi označení melancholie. Deprese se projevovala sklíčeností, nespavostí, nechutenstvím, neklidem, dráždivostí. Podle tehdejších poznatků tento stav souvisel s nadměrným vylučováním černé žluči, co se v řečtině nazývalo "melan Chola". Novější pojmenování deprese je zdomácnělý termín vychází z latinského slova deprimere, což znamená deprimovat, skličuje, tísnit, zarmoutit.

 

Spouštěči mohou být neradostné, nepříznivé životní okolnosti a události. Může jít o partnerské, rodinné a pracovní problémy. Osamělost, odcizenost, ztráta zaměstnání či nezaměstnanost, či několik problémů současně a dlouhodobého charakteru. Riziko vzniku choroby může být při nepříznivých událostech až šestkrát vyšší. Příčinou deprese může být i drogová závislost, tělesné a mozkové choroby (neurologické, endokrinní, onkologické, infekční, kardiovaskulární a onemocnění spojené s bolestí).

 

Prokázalo se, že mezi pokrevními příbuznými je výskyt deprese častější trojnásobně, nakolik se jedná o genetické riziko. Tato vrozená predispozice může později mobilizovat vnějšími příčinami, které tvoří sociální prostředí. 

Antidepresiva Guajacuran, Escitalopram, Citaopram, Zoloft versus přírodní produkty 

Antidepresiva Guajacuran, Escitalopram, Zoloft, Citalopram versus přírodní léčba depreseNeléčená či nerozpoznaná deprese nejen prodlužuje psychické utrpení, ale stojí i za dlouhou pracovní neschopností. Postižený si depresí zvyšuje riziko sebevražedného řízení. Epidemiologické průzkumy prozrazují, že množství případů deprese ve světě narůstá. No a pro nás Čechy platí totéž. A kdo je nejčastějším pacientem? Ženy. Proč je výskyt depresí u žen častější? Jsou to různé faktory. Je to zvýšená pracovní zátěž žen, každodenní péče o domácnost a děti. Citová zranitelnost žen přispívá k depresi, jsou méně odolné vůči nepříznivým událostem. Další příčinou budou u žen hormonální změny, které se projevují během menstruace, jenže k hormonálním změnám dochází pravidelně každý měsíc a žena změny na těle i duši velmi citlivě pociťuje. Působením deprese dochází i k poruchám ženského cyklu. Dále je to v období po porodu a během menopauzy.

 

Ale u starších lidí může deprese vypadat jinak než u mladých.

Cílem medicínské léčby je dosáhnout stavu, aby vymizely jak příznaky deprese, tak i to, aby se nemoc do budoucna neopakovala. Léčbu musí řídit lékař, protože je obeznámen se správnou antidepresivní léčbou.

 

Míru úspěšné léčby si umíte zajistit vy sami, pokud depresi nenecháte v sobě dále narůstat a zajdete za odborníkem. Vyhnete se narůstajícím komplikacím.

V medicíně je léčba deprese pomocí antidepresiv. Antidepresiva jsou farmakologické látky. Jejich účinek by se měl dostavit po šesti až osmi týdnech. Když si kladete otázku, proč čekat na jejich účinky, odpovědí je, že antidepresivum nepůsobí hned, protože to není droga. Postupně pracuje na změně narušeného fungování v mozku. Léčba se nesmí přerušovat předčasně, aby nedošlo k jejímu návratu. A protože léčba deprese je během na delší trať, po vymizení příznaků by léčení ještě mělo trvat další pololetí. Takže postupně vysazovat léčbu je pro vás dobrým opatřením a nezbytností.

 

Co ještě může přispívat k nárůstu depresí? Je to životní styl. Přesněji novodobý konzumní životní styl. Existenční problémy a nedostatečné uspokojování našich důležitých potřeb.

Medicína podává pacientům léky jako je například Guajacuran. Tento lék působí při úzkostných stavech, nervozitě, napětí, či dokonce tehdy, jestliže se potřebuje posílit a odbourat trému při důležité příležitosti a při nervozitě před menstruací. Uvolňuje napětí kosterního svalstva při vyšších dávkách a tlumí bolest hlavy způsobenou duševním a fyzickým napětím. Snižuje duševní a citové napětí. Mezi nežádoucími účinky jsou uvedeny ty vzácné, a to svalová slabost, nevolnost, zvracení, ospalost, závratě nebo únava, velmi vzácné jako kožní alergie, změny v krevním obraze. Můžete si ho volně zakoupit.

 

Escitalopram patří do skupiny antidepresiv, používá se k léčbě deprese a úzkostných poruch pacientů. Obsahuje léčivo stejného znění jako samotný název léku, Escitalopram. V případě tohoto léku je nežádoucích účinků velmi požehnaně. Je to například neobvyklé krvácení, i do trávicího traktu, úzkost, závratě, bolesti ve svalech a kloubech, sexuální poruchy, vypadávání vlasů a další.

Citalopram je také zařazen do skupiny antidepresiv. Přípravek znovu vykazuje množství vedlejších účinků.

 

Zoloft se užívá k léčbě deprese, prevenci návratu deprese a stavů úzkosti. Také při léčbě panických poruch u dospělých a sociální úzkostné poruše. Jeho vedlejším účinkem je, že mužským pacientům může způsobit dlouhotrvající erekci až tři hodiny, ale selhat mohou při ejakulaci. A znovu, o nežádoucí účinky přípravku Zoloft nouze není.

 

Uvedené léky se požívají k léčbě depresivních stavů, ale mají mnoho nežádoucích účinků. Světlou výjimku menšího počtu nežádoucích účinků dělají tabletky Guajacuran. Nastavená léčba antidepresivy se začíná projevovat po několika týdnech až měsících, proto bude vaše trpělivost na místě.

 

Námi doporučené přírodní přípravky jsou Calm, Ashwagandha BIO a Relax Plus. Proč by měly být přírodní doplňky lepším řešením než pojídání léků na depresi? Doplňky budou pro léčbu přínosem, protože mají pozitivní účinky a nezpůsobují vedlejší účinky. Neobsahují chemické a syntetické látky jako běžná léčiva. A velkým plus se stává, že nejsou návykové. Nežádoucí účinky léků, kterými působí na organismus, vůbec nejsou zanedbatelné. Některé vedlejší účinky jsou slabší, ale co ty účinky, které vážně ohrožují zdraví pacienta? Ačkoli by měly léky pomáhat, na druhé straně způsobují škody. Proto pokud se špatné účinky dostaví, užívání musíte snížit nebo dát si nasadit novou léčbu. Při přijímání doplňků na přírodní bázi nebude tak zatížen vás organismus. Nakonec již mnoho let jsme napadení různými škodlivými látkami z každé strany a další chemické látky nám k užitku na zdraví nepřibydou. 

Osvědčené přírodní přípravky na pomoc při depresi a souvisejících potížích

Osvědčené přírodní přípravky pro pomoc při depresi a podobných potížíchPři doplňcích výživy se můžete těšit na jejich užívání bez postranních efektů. Najdete je v lékárně a na internetu a nepotřebujete k nim lékařský podpis. Ušetříte si čas čekání u lékaře, ale i nervozitu. Mnozí lidé se vyhýbají ordinaci nebo nechtějí ztrácet čas u lékaře, a tak volí jednodušší cestu. Realita je taková, že i doktoři v ordinacích se neumějí plně věnovat každému pacientovi, protože pacientů je na jednoho lékaře hodně. Když už ale užíváte léky, vsaďte na jistotu a poraďte se s lékařem o užívání doplňků, abyste byli ujištění, zda nemůže dojít k nežádoucím nepříjemnostem. Případně k stírání účinků.

Rozhodli jste se vyzkoušet přírodní zdroje? Vězte, že si jejich užíváním doplníte látky potřebné pro správné udržování organismu.

 

1. Relax Plus je prvním přípravkem, který doporučujeme na uvolnění celého organismu a zlepšení nálady. Relax Plus je přírodní antidepresivum, které pomůže uvolnit tělo, odehnat těžké pocity jako je smutek, strach, úzkosti. Stres nám každým dnem šlape na paty a dokáže nás pořádně vyšťavit. Totéž nám dělají i negativní pocity, které mají ve zvyku přetrvávat v člověku déle, než by si přál. A to nemluvíme o depresi samotné. S Relax Plus se budete cítit více uvolněně a snadněji. Složení ze směsi bylinek je adekvátním řešením pro unavenou mysl a unavený organismus. Díky účinkům preparátu budete mít znovu kvalitní spánek a budete si dopřávat komplexní relaxaci těla i mysli. Vždyť přece jedno s druhým je neoddělitelně spojeno.

Relax Plus obsahuje směs bylinek z levandule (levandule blahodárně působí na nervové přetížení, nespavost, na snížení úzkosti), z mučenky známé v lidovém názvu jako Kristova koruna (používá se k tlumení nervozity, poruchách spánku a depresi, indiáni ji používali jako potravu a uklidňující prostředek), hlohu a kozlíku lékařského (bylina navozuje a udržuje přirozený spánek).

Užívají se 4 až 6 kapslí denní dávky. Nedoporučujeme užívat dětem mladším 12 let, těhotným a kojícím ženám a pacientům během antihypertenzní léčby.

 

2. Ashwagandha BIO mocná vzpruha? Jednoznačně je ašvagandha přírodní antidepresivum, posilující energii a vitalitu těla. V ájurvédské medicíně je jednou z nejdůležitějších bylin, bylina se tam totiž těší svému využívání již více než 3000 let. Uctívají ji kvůli zázračné léčivé síle. Má jedinečnou kombinaci chemických sloučenin v ideálním poměru, čímž omlazuje tělo, mysl a předchází stárnutí. O jejích kořenech se říká, že má pach jako koňský pot. Tak vznikl i název, Ashwat je kůň, Gandhi znamená pach, což se rovná významu koňský pot. V češtině pro nás název nezvyklý.

Označení dostala i jako indický ženšen. Působí jako ochranný štít před stresem a naopak, na zvýšení pocitu pohody. Léčiva ašvagandha pomáhá na lepší regeneraci, na uvolnění mysli, na kvalitu spánku, proto se v některých kulturách užívá jako přírodní sedativum. Ašvagandha je nejen přírodním antidepresivem, ale její kořen je považován za přírodní afrodiziakum. Využití Ajurvédské rostliny je široké, příznivě působí na další zdravotní potíže a preventivně na degenerativní onemocnění. Pokud jste sportovec, i vám připadne vhod tento výživový doplněk na nakopnutí organismu.

Balení obsahuje 90 tablet. Doporučená dávka je jedna tableta denně.

Složení: extrakt z indického ženšenu.

 

3. Calm Me je přípravek, který vás bude vyživovat na buněčné úrovni, což je přesně to, co zaručuje jeho výborné působení. Skládá se z obrovského počtu buněk a když buňky fungují správně a jsou zdravé, jen tehdy můžeme existovat v plném zdraví a síle i my. Přípravek zklidňuje obojí, mysl i tělo, a dopomáhá zdravému odpočinku. Výborně funguje právě při nedostatečném spánku a stresovém zaměstnání. Při úzkosti a stresu, který se dotýká každého dospělého jedince, co funguje v běžné civilizaci. Calm zaručuje rychlý nástup požadovaných účinků a také odstranění problémů s nervozitou a spánkem. Díky originálnímu a unikátnímu přípravku budete dobře odpočatí v posteli a proto budete s větší energií a lehkostí fungovat během dne. Den a noc spolu souvisejí.

Přípravek je ve složení hořčík, vitaminy skupiny B, vitamin C a jód.

Obsah: 1. balení obsahuje 3 sáčky tablet, každé sáček obsahuje 2 tablety. Dávkuje se jedna dávka ráno před jídlem.

2. balení obsahuje 3 sáčky pro přípravu nápoje, obsah sáčku smíchejte s vodou a smíšený nápoj popíjejte před spaním. Podrobné informace si přečtete na přiloženém letáku.

 

TOP 3 přírodní přípravky pro léčbu deprese 

Copyright 2018 - 2021 © Stimulant.cz