Kategorie      
Novinky
Jak vybrat nejlepší stimulant mozku, energie a nakopávače mužského hormonu?

Nejlepší mozkové, energetické a testosteronové nakopávače, boostery, tablety, motivace k učení a větší soustředění   Na trhu produktů a stimulantů na zlepšení paměti, zvýšení energie, větší soustředěnost, anebo stimulantů pro muže je...

více
Blog / Články

Antikoncepce, Endometrióza, Menstruace

Přidáno: 11.06.2021

Hormonální antikoncepce, endometrióza a menstruace - Druhy antikoncepce pro ženy nejen po 40 - kondomy a náplasti 

Antikoncepce

Od nepaměti ženy plodily děti a už odpradávna stejně dlouho se snažily zjistit, jak je možné přírůstek i regulovat a přímo ovlivňovat. Historické prameny z dávných dob dokazují, že antikoncepce se používá již tisíce let na to, aby se neobjevily příznaky těhotenství a žena nebyla těhotná, avšak ne každá metoda byla vždy efektivní.


Pro ženy: Pro intimní zdraví jsou doporučené tabletky Clitorin na vzrušení a plodnost, lubrikační gel Vigorelle na zvlhčení pochvy a orgasmus a Woman Power na sexuální problémy u žen.


Takže dnes nejčastější ochrana je kondom neboli prezervativ. Před padesáti lety bychom ani nemohli očekávat, že běžné obchody budou mít prezervativy.


A ženy měly komplikovaný porod a celý proces, dokud se nedostaly k ochraně. Takže bychom pravděpodobně museli vyslat svého partnera do lékárny. Ve 20. století bychom kondomy nekoupili vůbec, protože neexistovaly. Idea ochrany ve společnosti okupovala lidskou mysl již od nepaměti. Potěšení, které se s tímto procesem spojuje a ještě větším pokušením, nám ukazují knihy o historii, kde se dá najít hned několik antikoncepčních prostředků.


Právě předpis antikoncepce je jedním z důvodů návštěvy gynekologa u mladých dívek a žen. Jak se můžeme vyznat v širokém spektru antikoncepčních metod? Jelikož v dnešní době je široký výběr antikoncepce od hormonální, nehormonální, bariérové, přirozené či operační. Nejjednodušší způsob je nejčastěji sáhnout po hormonální antikoncepci, která má svá pravidla. Není vhodná pro každou ženu, endometrióza a menstruace mohou být antikoncepcí ovlivněny negativně.


Hormonální antikoncepce, tak jak jsme řekli, se vyvíjí od 20. století. Oblíbenost této antikoncepce kolísá, a to přímočaře v závislosti od nežádoucích účinků, které ženy pociťují při jejím užívání.


Hormonální antikoncepce se dělí na kombinovanou hormonální a gestagenu antikoncepci. Může být perorální nebo neperorální, což znamená, že první se užívá jako tabletky, tedy ústy. Druhá se užívá jinak, například jako náplast, vaginální kroužek, či injekce.


Spolehlivost jakékoli antikoncepce se určuje těhotenským číslem nebo přesněji pomocí Pearlova indexu. To se týká i alternativních typů, jako náplasti na antikoncepci ženy. Je to index, který nám přímo říká, kolik žen z celkového souboru 100, které využily tuto metodu antikoncepce, respektive antikoncepci během jednoho roku, otěhotnělo.

Endometrióza rektovaginální septa - příznaky, vaječníky, tlusté střevo - Diagnostika, léčba, těhotenství

 

Endometrióza

Endometrióza jsou ostrůvky děložní sliznice, která se nachází mimo dělohu. Rozlišujeme endometriózu vnitřní a externí, tedy vnější.


Pro ženy: Vyzkoušejte Clitorin - tablety na zvýšení libida a plodnost, Vigorelle - lubrikační gel na vzrušení pro ženy.


Endometrióza způsobuje zvětšení dělohy a může také vyvolávat zvyšující se bolesti při menstruaci. Důležitý je RH faktor u žen.

 


Endometrióza venkovní je endometrióza, která se vyskytuje navenek. Nejčastější ostrůvky najdeme na vaječnících nebo na krčku. Mohou se také vyskytovat v pochvě. Ostrůvky endometria ve vejcovodech mohou způsobit jejich uzávěr a vytvoření překážky.


Endometrióza se vyskytuje jen zřídka mimo pohlavní orgány. Pokud se však vyskytne, postižené může být tlusté střevo, tenké střevo a močový měchýř. Příležitostně jsou popisovány i jiná místa, než tato, např končetiny a pupek. O vzniku endometriózy existuje několik teorií, z nich nejdůležitější je teorie zavlečení, vzniku na místě. Teorie zavlečení vychází z představy, že ostrůvky endometria se dostávají pomocí menstruace přes vejcovody do peritoneální dutiny a tam se usídlí.


Endometrióza vznikne v období pohlavní zralosti a nejčastěji je diagnostikována ve 3. a 4 týdnu života. Její vývoj a funkce jsou závislé na hormonech. Estrogeny stimulují proliferaci a progesteron působí jako antagonista. Podobně jako endometrium, též endometrióza je v závislosti na stupni schopná syntézy. Endometriózu je možné klasifikovat podle lokalizace a rozšíření. Rozlišujeme čtyři stadia, které jsou odstupňovány jako minimální, mírné, střední a těžké. Pro přesnou klasifikaci je nutná laparoskopie, kdy je možné hodnotit počet ložisek, jejich velikost a lokalizaci.

 

Incidence endometriózy v populaci je od jednoho až do dvou procent. Klinická symptomatologie sahá od případů bez jakýchkoliv symptomů a ž k těžkým stavům s bolestmi v podbřišku. V popředí je vynechání menstruace, bolesti, ale často i sterilita, která je nejdůležitějším klinickým symptomem. Při výskytu na vaječnících může dojít k cystickému zvětšení. Obsahem těchto cyst je viskózní tekutina čokoládové barvy. Léčba může být konzervativní nebo operativní. Jelikož jde o benigní onemocnění závislé na hormonech, je možné nejprve zkusit podávat gestageny v stoupajících dávkách. Kromě toho se osvědčilo podávání danazolu. Denní dávka je 400 a 600 miligramů během tří a maximálně šesti měsíců. Je třeba dbát na příležitostně se vyskytující vedlejší účinky, projevující se například hrubším hlasem.


Konečnou, respektive poslední léčebnou metodou, jsou operační chirurgické metody, které se provádějí endoskopicky. Ložiska endometriózy lze odstranit elektrokoagulací, termokoagulací nebo laserem. Při větší ovariální cystě nebo rozsáhlejším postižení měchýře či rekta je nutný i odpovídající chirurgický zákrok.

Menstruace o týden dříve během těhotenství, po porodu 

Menstruace

Menstruace se týká každé ženy. Během těhotenství a po porodu však mohou nastat změny menstruace. Pohlavní zralost ženy zahrnuje 35 a 40 let, její trvání však podléhá značnému individuálnímu kolísání. V jejím průběhu nespotřebovaná větší část zárodečného parenchymu. Právě dozrálé sekundární a terciární folikuly slouží k bazální tvorbě estrogenu, která je trvalá a nezávislá na cyklickém kolísání. K další tvorbě vaječných buněk nedochází.


Nejlepší tablety s přírodním složením pro ženy: Vyzkoušejte Clitorin na libido, vzrušení a plodnost. Pro muže doporučujeme Vimax Pills - přírodní tablety na erekci a Ultra Potence - pilulky na zvýšení potence.


Menstruační kalendář zná každá žena. Cyklické změny v období pohlavní zralosti slouží ke každoměsíční přípravě vajíčka schopného oplodnění, synchronně její přípravě endometria k implantaci tohoto vajíčka, v případě oplodnění. Pravidelný cyklus trvá v ideálním případě 28 dní, avšak výkyvy jsou o tři dny plus-minus, které považujeme za normální. Při fyziologickém 28 denním cyklu dochází k ovulaci na 13. den, při 35 denním cyklu na 20 den. Životnost žlutého tělíska obnáší 14 dnů, pokud nedojde ke koncepci, v níž následující menstruace zaniká.


Endokrinologie menstruačního cyklu se zaměřuje na ústřední stimulující faktory menstruačního cyklu. Neuropeptid, který je v období dozrávání folikulu rytmicky vylučovaný vždy po asi 90 minutách hypotalamu, a je posouván do systému hypofyzární vrátnicové žíly, a to tak, aby s tím ucpával syntézu a uvolňování gonadotropinu. V průběhu luteální fáze cyklu se sekrece hormonů zpomaluje. Rytmus sekrece se odráží v okolí saních koncentrace FSH.


Regulační působení sexuálních steroidů je zvláště zřetelné ve vegetačním nervovém systému. Estrogeny působí parasympatikotonicky, progesteron opačně. V průběhu fyziologického ovulačního cyklu vykazuje křivka bazální teploty typicky dvoufázový průběh. Během folikulární fáze přetrvávají nízké teploty kolem 36,5 stupně. Pod vlivem progesteronu teplota stoupá o 4 a 6 desetin stupně. Ke zlepšení intimního života odborníci doporučují Clitorin. 

Nejlepší přírodní léky na impotenci, zlepšení erekce a zvětšení penisu

1. Vimax Pills - Skvělý suplement proti impotenci, při problémech s erekcí a na celkové zlepšení mužské sexuální síly.


2. Ultra Potence - rapidní nárůst libida, lepší erekce a silnější orgasmy.


3. Semenax - Více semene pro vás znamená lepší a déle trvající orgasmy, TOP produkt! 

 

Vimax Pills 

Nejlepší produkty na plodnost, libido, vzrušení ženy

1. Clitorin - Přírodní Viagra pro ženy na zvýšení plodnosti a libida.


2. Vigorelle - Nejlepší lubrikační gel pro podporu těhotenství, větší libido a lepší vzrušení pro ženy.


3. Breast Actives - Luxusní krém a tablety pro zvětšení poprsí. 

 

Nejlepší produkt na plodnost, libido a vzrušení 


Zpět na seznam článků
Zavřít

Poslední komentář k Antikoncepce, Endometrióza, Menstruace

vložit nový komentář
11.06.2021 přidal
Copyright 2018 - 2024 © Stimulant.cz