Kategorie      
Novinky
Jak vybrat nejlepší stimulant mozku, energie a nakopávače mužského hormonu?

Nejlepší mozkové, energetické a testosteronové nakopávače, boostery, tablety, motivace k učení a větší soustředění   Na trhu produktů a stimulantů na zlepšení paměti, zvýšení energie, větší soustředěnost, anebo stimulantů pro muže je...

více
Blog / Články

Dexamed fórum - Na co se používá, a jaké jsou zkušenosti?

Přidáno: 14.12.2020

Co je Dexamed (Dexamfetamin sulfát) a jaké je jeho použití, indikace


Dexamed je lék, který obsahuje účinnou látku Dexamfetamin Sulfát. Nepomůže na spalování, ale na ADHD. Lék je dostupný ve formě tablet (5 mg) k léčbě dětí ve věku od 6 do 17 let s poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD), u kterých Methylfenidát (jiný lék na ADHD) nebyl účinný (léčba druhé linie). ADHD je stav, který postihuje hlavně děti, což vede k přetrvávající neschopnosti soustředit se, k hyperaktivitě a impulsivnímu chování. Dexamed patří do skupiny léků, nazývaných "psychostimulanty" a předpokládá se, že funguje tak, že aktivuje určité oblasti mozku, které kontrolují pozornost a koncentraci, čímž pomáhá snižovat impulzivní chování.

 

Stimulační léky se nepoužívají u všech dětí s ADHD. Tento lék se používá jako součást komplexního léčebného programu pro ADHD, který zahrnuje psychoterapeutické a behaviorální techniky, a používá se pouze u dětí, u nichž se tyto léčby ukázaly jako nedostatečné. Přípravek se má indikovat pouze pod dohledem specialisty na poruchy chování v dětství a až po důkladném posouzení závažnosti příznaků dítěte. Pokud příznaky ADHD přetrvávají, lék se může dále užívat až do období dospívání, nebo taktéž i do období dospělosti.


Tip: Chcete přírodní lék na ADHD bez vedlejších účinků? Pomůže vám Focus Pills - nejlepší lék na ADHD bez předpisu.


Dávka předepsaná lékařem závisí na tom, zda užíváte tento lék na narkolepsii nebo ADHD. V obou případech se dávka začne užívat v malém množství a může se zvyšovat každý týden, aby se zjistilo, jak budete reagovat na lék, neměl by mít však efekt na Estrogen nebo Testosteron. Je důležité dodržovat pokyny svého lékaře. Účinky Dexamedu trvají přibližně tři až čtyři hodiny po užití dávky, takže tento lék se obvykle užívá dvakrát až čtyřikrát denně.

 

Při léčbě dětí s ADHD se dávky mají obvykle užívat ráno, v době oběda a v případě potřeby třetí dávka okolo čtyř hodin odpoledne. Je třeba se vyhnout dávkám v pozdějším čase, je totiž pravděpodobné, že interferují se spaním v noci. Pokud zapomenete užít dávku, neznepokojujte se, jednoduše vynechejte vynechanou dávku a užijte další dávku v předepsané době. Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradili vynechanou dávku. Tablety se užívají s nápojem a mohou se užívat s jídlem nebo bez jídla. 

Lék Dexamed - Silný efekt, vedlejší účinky, použití při kojení

Použití léku Dexamed v těhotenství a při kojení

Dexamed je lék, který může způsobit závratě, ospalost a poruchy vidění. Měli byste se vyhýbat činnostem, které by mohly být potenciálně nebezpečné, jako například lezení na stromech, jízda na kole nebo na koni, řízení vozidla nebo obsluha strojů.


Během užívání tohoto léku nesmíte pít alkohol. Tento lék může snížit chuť k jídlu a někteří lidé mohou při dlouhodobé léčbě zhubnout.

Trápí vás deprese? Vyzkoušejte přírodní léky na depresi bez předpisu Relax Plus na uvolnění a zlepšení nálady. 

Před zahájením léčby tímto přípravkem a pravidelně každých šest měsíců, pokud se v léčbě pokračuje, by se měla kontrolovat výška, hmotnost a chuť k jídlu. Pokud vaše dítě neroste uspokojivě, nebo pokud si váhu dostatečně nezvyšuje, lékař může doporučit přerušení léčby, aby se dosáhlo růstu. Váš krevní tlak a tepová frekvence (puls) by se měly též zkontrolovat před zahájením léčby a poté alespoň každých šest měsíců a po každé změně dávky, zvláště pokud máte vysoký krevní tlak.

 

Pokud pocítíte jakékoliv srdeční palpitace, bolest na hrudi při cvičení nebo dušnost, nebo během užívání tohoto přípravku nepozorujete žádný zjevný přínos, měli byste okamžitě informovat svého lékaře. Pokud máte během léčby jakékoliv jiné příznaky nebo vedlejší účinky, měli byste to oznámit svému lékaři. Zejména děti a mladiství užívající tento lék mají oznámit svému lékaři, pokud mají nějaké nové, nebo zhoršující se úzkostné myšlenky nebo pocity, úzkost, neklid, podrážděnost, agresi, nepřátelství, depresi, změny nálady nebo jiné neobvyklé změny v chování po zahájení léčby tímto přípravkem.

 

Pokud se obáváte o své dítě v kterémkoliv bodě, je důležité okamžitě si promluvit se svým lékařem. Léčba tímto přípravkem se nemá přerušit náhle, protože to může vést k extrémní únavě a depresi. Při ukončení užívání léku se má postupovat postupně, podle pokynů, které Vám dá lékař. V dávkách předepsaných na lékařské indikace některé důkazy naznačují, že Dexamed nemusí nepříznivě ovlivňovat kojence.

 

Účinek Dexamedu v mléce na neurologický vývoj kojenců nebyl dostatečně studován. Je možné, že velké dávky Dextroamfetaminu mohou interferovat s produkcí mléka, zejména u žen, jejichž laktace není dobře známa. Relevantní publikované informace nebyly zjištěny ke dni revize bezpečnosti kojení během užívání Dexamedu. Odborník doporučuje, aby se amfetaminy u kojících matek nepoužívaly terapeuticky. 

Recenze: Dexamed - Injekce 2 ML, 8 MG, dávkování, sirup

Dávkování Dexamedu formou injekcí a sirupu

Injekční použití léku Dexamed je indikováno pro použití v každé formě celkové, případně lokální léčby glukokortikoidy, nebo v naléhavých případech, kde je podávání léčby právě těmito látkami poslední možností pro záchranu lidského života.

 

Injekce se podávají do měkkých tkání. Lokální léčba většinou 4 až 8 mg, během aplikace do malých kloubů se podává 2 mg. Injekce se podávají jednou, každých 3 až 5 dní, a to každé 2 až 3 týdny. Vše závisí na odpovědi pacienta. Dávka se postupně má eliminovat na jedno podání, a to každý druhý den.


Chcete náhradu Dexamedu bez vedlejších účinků? Pomoci vám mohou léky k léčbě ADHD Focus Pills a Exam Bacopa.

 

Důvodem je minimalizace suprese nadledvinek, která by mohla způsobit vážné zdravotní komplikace, a ohrozit život člověka. Vedlejší účinky Dexamedu je možné eliminovat při použití co nejnižšího množství léčiva během co možná nejkratšího časového období. Mluvíme o jedné dávce ráno, případně, pokud je to nutné, ranní dávce každý druhy den.

 

V rámci sirupové formy léku Dexamed je užívání obdobné, jako v případě injekčního použití. Ideální dávkou je 5 ml sirupu, a to jednou za každých 3 až 5 dní. Tato dávka je podávána každé 2 až 3 týdny. Rovněž se bere ohled na individuální odpověď organismu pacientů. Dávky se postupně musí snižovat v počtu jedno podání obden. Kvůli supresi nadledvinek je nutné dávky Dexamedu postupně redukovat.

 

Vyhnout se případným vedlejším a nežádoucím účinkům je možné postupnou eliminací dávek léku Dexamed, který by mohl ve zvýšených, případně neredukovaných množstvích způsobit vážné zdravotní komplikace, jež by mohly ohrozit život pacienta. Injekční použití, jakož i užívání sirupu, je u pacientů méně patrné, ale není nijak zvláštní. Prevalence tabletové formy tohoto léčiva je u pacientů markantní a v rozumných množstvích není škodlivá pro lidský organismus.

 

Nejúčinněji přírodní produkty na ADHD na zlepšení soustředěnosti


1. Focus Pills - chcete vědět, který produkt je nejlepší při poruchách ADHD? Jde o Focus Pills. Je to ten nejlepší přírodní produkt na léčbu ADHD. Jeho nespornou výhodou je, že zajistí i vysokou koncentraci, lepší paměť a motivaci.

 

2. Think - je následujícím produktem na výrazné zlepšení aktivity mozku. Think se soustředí na podporu mozkové činnosti. Je vhodný pro aktivaci přemýšlení pro dospělé, kteří v práci podávají vyšší mentální výkony.

 

3. Exam Bacopa - přírodní produkt bez aditiv. Exam Bacopa disponuje tím nejlepším složením, jsou to přírodní tablety na zlepšení paměti. Je to vhodná pomůcka na učení i pro studenty, kteří mají ve škole mnoho povinností.

 

Léky na ADHD


Zpět na seznam článků
Zavřít

Poslední komentář k Dexamed fórum - Na co se používá, a jaké jsou zkušenosti?

vložit nový komentář
15.12.2020 přidal
Copyright 2018 - 2024 © Stimulant.cz